Summer Workshop

در تابستان ۹۴ دومین کارگاه بازی سازی کلوب برگزار خواهد شد. در این دوره علاوه بر بازی‌های کامپیوتر قصدِ تولید بازی‌ها غیر کامپیوتری یا همان بازی‌های Table Top نیز خواهیم داشت. در حقیقت قصدِ پوشش طیف گسترده‌ای از انواع بازی‌های سرگرم کننده را داریم تا افراد بیشتری از رشته‌های مختلف بتوانند از آموخته‌های خود در این کارگاه استفاده کنند. از بازی‌های ویدئویی گرفته تا بازی‌های کارتی و همچنین بازی هایی که با استفاده از تاس و مهره هستند و حتی ساخت دستگاه‌های بازی مانند بازی فوتبال دستی‌.

چه کسانی‌ از چه رشته هایی می توانند در این کارگاه شرکت کنند:
محدودیتی از این نظر وجود ندارد، یعنی‌ شما در هر رشته‌ای‌ که تحصیل کرده باشید اگر به ساخت بازی علاقه مند باشید می توانید به این کارگاه ملحق شوید. البته دانشجویانی که در رشته‌های زیر تحصیل کرده باشند طبیعتاً می توانند از آموخته‌های دانشگاهی خود در این کارگاه به خوبی‌ استفاده کنند:

• کامپیوتر (نرم افزار و سخت افزار)
• گرافیک
• نقاشی‌
• انیمیشن
• ارتباط تصویری
• مجسمه سازی
• معماری
• طراحی شهری
• موسیقی‌

هدف از برگزاری این کارگاه چیست؟
دنیای بازی‌ها دنیای بسیار جذاب، سرگرم کننده‌ و پر کاربردی است که متاسفانه هنوز در دانشگاه‌های ایران جایگاه خود را پیدا نکرده است. حتی در خارج از دانشگاه‌ها هم مرکزی برای اینگونه فعالیت‌ها وجود ندارد. یکی‌ از مشکلاتی که در این راه وجود دارد، ضعف دانشگاه‌های ایران در پرداختن به فعالیت‌های میان رشته‌ای‌ است. دانشکده‌های مختلفی هستند که می‌توانند به یکدیگر کمک کنند اما کاملا با هم غریبه هستند. ما قصد داریم با آشنا کردن دانشجویان رشته‌های فنی‌ و رشته‌های هنری، زمینه را برای گسترش فعالیت‌های مشترک فراهم کنیم. همچنین با تجربه‌ی اندک خود در بازی سازی آنها ‌را در این زمینه یاری دهیم.

چه آموزش‌های در این کارگاه داده می‌شود؟
هیچ آموزشی در این کارگاه داده نمی‌شود. در حقیقت این کارگاه فرصتی است که دانشجویان از تخصص خود در راستای‌ تولید بازی استفاده کنند. توضیحات اولیه‌ در رابطه با کلیات بازی سازی ارائه می‌شود و همچنین نمونه‌های موفق در هر دسته برای ایده گرفتن و درک کامل تر هر ژانر از بازی معرفی‌ می‌شوند.

روند کار در کارگاه چگونه است؟ چقدر زمان می‌برد؟
پس از چند جلسه اولیه و معرفی‌ پروژه‌های مختلف، دانشجویان ایده‌های خود را مطرح می‌کنند و طبق علاقه خود گروه بندی می‌شوند، در گروه‌های خود ایده را کامل می‌کنند و به پیاده سازی آن می‌پردازند. همه مراحل بالا با مشاوره و همیاری و نه دخالت برگزار کنندگان اجرا خواهد شد. با توجه به گروهی که انتخاب می‌کنید با همگروهی‌های خود چند روز در هفته را برای کار مشترک انتخاب می‌کنید. البته برای یک نتیجه مطلوب حداقل هفته‌ا‌ی ۲ یا ۳ روز وقت نیاز است.

هزینه شرکت در کارگاه چقدر است؟
شرکت در این کارگاه رایگان است.

برای ثبتِ نام در کارگاه چه کاری باید بکنم؟
فرم ارتباط با ما را در همین سایت پر کنید و یا با آدرس utGameClub@gmail.com تماس بگیرید.

اولین جلسه کارگاه شنبه سوم مرداد ساعت 11 در ساختمان شماره 5 دانشکده شهرسازی دانشگاه تهران واقع در تقاطع ایتالیا و وصال برگزار خواهد


10 thoughts on “Summer Workshop

 • سلام
  میشه از بعد تابستون به گروه ها پیوست؟ برای شهرستانی ها م مفید میشه

  • سلام

   کلوپ بازی سازی در طولِ سال فعالیت‌های خود را ادامه می دهد، اما این کارگاه فقط در تابستان برگزار خواهد شد، همهٔ علاقه مندان می توانند بعد از کارگاه نیز فعالیت خود را در کلوب ادامه دهند

  • سلام

   کارگاه در روز‌های سه شنبه چهارشنبه و پنجشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر فعالیت خواهد کرد، ثبتِ نام کنندگان با توجه به پروژه ای که انتخاب می کنند، وظیفهٔ آنها در پروژه و همچنین با هماهنگی‌ همگروهی‌های خود، از این سه روز تعداد روز‌های لازم برای کار مشترک را انتخاب خواهند کرد

   این کارگاه سوم مرداد آغاز خواهد شد و تا آخر تابستان ادامه خواهد داشت.

 • سلام . من تاحالا بازی سازی انجام ندادم و سر رشته ای هم ندارم ولی علاقه به یادگیری دارم . تو این کارگاه میشه یاد گرفت ایا؟

  • سلام
   این کارگاه برای کسانی است که در یکی از زمینه های بازی سازی (گرافیک، انیمیشن، طراحی بازی، برنامه نویسی،ایده پردازی، موسیقی و …) سررشته دارند و به ساخت بازی علاقه مند هستند اما تا به حال تجربه ساخت بازی نداشته اند
   به نظرم اگر علاقه داشته باشید این کارگاه شروع خوبی است

 • سلام
  من جلسه روز شنبه رو کلا یادم رفت و از دست دادم,هنوزم میتونم تو کارگاه شرکت کنم؟
  چجوری باید ثبت نام کنم؟
  و جلسه بعدی کی هستش؟
  ممنون

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *